Püsiväljapanek Kihnu muuseumis

EESTUBA

 

 

Eestoas on üldine pilt saarest, selle asustusest ja ehitistest. Siin saab puhata jalgu, juua tassi teed, külastaja jaoks on siin infopunkt, muuseumipood käsitöö ja raamatutega ning lastele mängunurk, kus vaibal mõnusalt kihnupäraste mänguasjadega mängida.

 

Multimeedia selles ruumis on TAUST tervitamisele: näidatakse katkeid ETV-s tehtud valmissaadetest. Teemaks loodus, inimesed tegelemas argiasjadega. Giidil on siin võimalus hääletut pilti kommenteerida ja täiendada. Vaatajatel tekib alati küsimusi ekraanil toimuva kohta. Siin asub piletilaud ja muuseumipood.

 

LASTEELU

 

 

Lasteelu kujutavas toas on multimeediaekspositsioon kõige interaktiivsem: puutetundlikul ekraanil saab külastaja ise mängida viktoriini, valida kuulamiseks erinevaid kihnu hällilaule, vaatamiseks erinevaid kihnu laste mänge, nukke.

 

OLULISTE ISIKUTE TOAS

 

 

Oluliste isikute toas jooksevad ekraanilt non-stop filmilõigud , siin on video koos häälega jälgitav.

 

MEESTE TUBA

 

 

Meeste toas on eriline põrand – kujutab valget jäävälja ja lõhet või jääpragu selle sees. Merekohin on taustaks, aga giid saab siin sekkuda, valides erinevaid meremeestelaule kuulamiseks või valida vaikuse ja hoopis ise laulda selles ruumis. Külastaja ise valikuid teha ei saa. Keldrivitriinis projitseerib projektor pildi põrandaekraanile altpoolt. Mereelustik merepinna all ehk mõni hüljeski?

 

NAISTE TUBA

 

 

Naiste tuba on väga käsitöö rohke. Pulmakombestik koos veimede valmistamisega on keskseks teemaks. Ekraan täiendab seda kokkuvõtliku lõiguga Kihnu pulmafilmist.

 

Järgmises ekspositsiooniruumis on aidavitriin koos ääreni täis kirstudega ja käsikamber koos kõikmõeldavate talupidamises vajaminevate nõude ja riistadega. Ekraanil näidatakse erinevaid töid talus, põllu peal ja heinamaal.

 

MAALITUBA

 

 

Püsiekspositsiooni lõpetab maalituba. Purjelaevameestel oli põhiliseks hobiks maalimine. Seda tehti laevas näiteks sobivat tuult oodates. Kihnu muuseumi kogudes olevad pildid on seintel ja erakogudes olevate piltide kujutisi näitame slaidišõuna ekraanilt.

 

VAHETATAVATE NÄITUSTE RUUM

 

 

Vahetatavate näituste ruum on ürituste läbiviimise kohaks. Siin saab näha Kihnuga seotud näitusi või huvitavat laiast ilmast. Peetakse kontserte, esitlusi.