« Tagasi

Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liikmeks sai Kaarel Oja

Eesti Linnade ja Valdade Liidu uueks juhatuse liikmeks sai Tallinna abilinnapea Kaarel Oja.

„Eesti Linnade ja Valdade Liidul on oluline roll omavalitsuste huvide ja õiguste eest seismisel ning juhatuse liikmena on ka minu ülesanne meie ühist häält kuuldavamaks teha," ütles Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Tallinna abilinnapea Kaarel Oja. Ta lisas, et seismine omavalitsuste eest tähendab tegelikult ju seismist oma inimeste eest, sest reeglina on just kohalik omavalitsus elanike jaoks esimene kokkupuutepunkt avalike teenustega, kust nõu, tuge ja abi otsitakse. „Meie olukord on vaieldamatult keerukas, aga seda enam peame pingutama koostööd teha, nii omavalitsuste vahel kui ka omavalitsustena riigiga," lisas Oja.

Kaarel Oja asus tööle Tallinna kultuurivaldkonna abilinnapeana 2021. aasta lõpus, täna vastutab ta lisaks ka spordi ning korrakaitse ja turvalisuse valdkondade eest. Varasemalt on ta tegelenud vaheldumisi kultuuri, poliitika, hariduse ja kommunikatsiooni valdkondades. Aastatel 2019-2021 töötas ta ärinõustamisettevõte Miltton strateeg-loovjuhina ja turundussuuna juhina, konsulteerides ka mitmeid omavalitsusi. 2017-2019 oli Oja Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe nõunik ja kampaaniajuht.

„Olen kindel, et Kaarel annab juhatusele juurde teravat pilku ja värskeid mõtteid," tervitas uut juhatuse liiget Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse aseesimees, Tartu linnapea Urmas Klaas.