Alates 1. septembrist lõpetab Kihnu postipunkt vallamajas tegevuse, kuid postiteenus ei kao kuhugi – personaalne kirjakandja saab neid teenuseid osutada just seal, kus see inimestele kõige mugavam on. Nii saab postipunktis tehtavaid toiminguid edaspidi teha kodust lahkumata! Kihnu saare elanikele on personaalne postiteenus tasuta.

 

Kuidas tellida personaalset postiteenust?

Teenuse tellimiseks tuleb helistada personaalse postiteenuse telefonil 6643 330, tellimust saab teha ka Omniva veebilehelt https://www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine.
Omniva kirjakandjal on vaja teada soov ja aadress, seejärel võetakse ühendust ja lepitakse kokku teenindamise aeg. Tellimust tullakse täitma üldjuhul järgmisel tööpäeval kella 8–17, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul.

Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses. Kirjakandja müüb postmarke, ümbrikke või paneb kliendi eest kirjad ja pakid teele. Samuti saab tasuda arveid, võtta vastu pakke ja kirju ning tellida ajalehti ja ajakirju.

 

Ka pakid tuuakse koju kätte

Ka e-poodide pakke saab tellida saarele kohapeale. Selleks tuleb e-poest tellimisel valida pakiautomaatide nimekirjast „Kihnu pakiväljastus", siis toob Omniva kuller paki saarele ja annab saadetise üle. Kihnu pakiväljastuse hind on sama, mis e-poe Omniva pakiautomaadi teenus.

Pakke saab tellida vastavalt mõõtudele. Minimaalsed mõõtmed ja kaal: pikkus 14 cm, laius 9 cm, kõrgus/paksus 1 cm; reaalkaal vähemalt 50g. Maksimaalsed mõõtmed ja kaal: pikkus 64 cm, laius 38 cm, kõrgus 39 cm; reaalkaal ei tohi ületada 30 kg. Vajadusel saab saadetised postikulleri kaudu ka saarel kohapeal tagastada.

 

Uus võimalus: kodune nutipostkast

Kui pakkide saatmine ja saamine on väga tihe või igapäevane, siis pakub Omniva ka isikliku nutipostkasti teenust. Nutipostkast on isiklik postkast, mis võtab 24/7 vastu pakke, toidukaupu ja kirju. Saadetiste kätte saamiseks ei pea ise kodus olema, kuller saab panna need turvaliselt kodu juurde paigaldatud ilmastikukindlasse nutipostkasti. Lisaks saab postkasti jätta pakid, mida soovitakse ise saata või tagastada.

Nutipostkasti saab tellida https://parcelsea.com/et/ lehelt ning Omniva pakett maksab 15,90 eurot kuu. Kui siiani on nutipostkasti omanikud pidanud iga tellitava paki eest tasuma kullerteenuse hinda, siis valides Minu Omniva keskkonnas https://minu.omniva.ee/ tarnevalikuks Omniva pakiautomaat ja rippmenüüst „1. eelistus Omnivas" saab klient oma saadetise nutipostkasti pakiautomaadi hinnaga.

Nutipostkasti liiguvad saadetised, mille telefoninumber on nutipostkastiga seotud ja mahuvad vastavasse postkasti. Lisainfot, kuidas Omniva pakid jõuavad nutipostkasti, saab Omniva koduleheküljelt https://www.omniva.ee/nutipostkast. Infot saab ka helistades klienditeeninduse telefonil 661 6616 või kirjutades info@omniva.ee.

 

Koostööpartnerite otsinguil

Usinaid traditsiooniliste kirjade ja kaartide saatjaid ning postmarkide ostjaid leidub ka Kihnus. Postmarke, kaarte ja ümbrikke saab lisaks personaalsele kirjakandjale ja e-poele soetada loodetavasti peagi ka Kihnu erinevatest ettevõtetest. Võimalikud koostööpartnerid saavad endast märku anda Omniva äriklienditeeninduse kaudu ariklient@omniva.ee.

Omniva e-poest leiab laia valiku postmarke, postkaarte, pakendeid ja ka postkaste, mida saab ka saarele tellida. Muu hulgas saab tellida ka enda kujundusega postmarke ja postkaarte. Filateeliahuvilistele on e-poes Eesti suurim valik filateeliatooteid, numismaatikud saavad soetada Eesti Panga münte. Valikus on ka loodussõbralikest materjalidest pakendid, villaümbrikud jt tooted.