Noorsootööd tehakse noorte jaoks ja koos noortega, kaasates neid otsuste tegemisse. Noorsootöö eesmärk tervikuna on 7-26aastaste noorte omaalgatuse toetamine.

 

Kihnus vallas on sissekirjutatud ligi 130 noort, kellele lisanduvad veel mandril elavad ja õppivad noored. Noorsootööd tehakse põhiliselt läbi järgmiste organisatsioonide: Kihnu Kool, Kihnu Muusem, Kihnu Rahvamaja, Kihnu Kultuuriruum, Kihnu Noortetuba KINU.

 

Kõige kiirem ja värskem info FB: Kihnunoortetuba

Noorsootöötaja: noortejuht@kihnu.ee. Tel+37253321220, tööaeg E-N kell 8-16.

 

Avatud noorsootöö eesmärk on pakkuda noorele inimesele vabatahtlikkuse alusel osalemise võimalusi, et toetada tema aktiivsust ja toimetulekut ühiskondlikus elus.

Lähtuvalt eesmärgist peavad tegevused olema:

• hariduslikku laadi, mis võimaldavad noorel arendada oskusi ja teadmisi, et iseseisvas elus hästi hakkama saada;

• võrdseid võimalusi tagavad ehk sobilikud kõigile noortele, olenemata nende hariduslikust, majanduslikust või sotsiaalsest taustast;

• osalemist soodustavad ning julgustavad, et noor sooviks osaleda teda puudutavates otsustusprotsessides;

• noori toetavad, et ta mõistaks ja räägiks kaasa teemade puhul, mis mõjutavad teda ja ühtlasi kogu ühiskonda.

 

13. märtsil 2020 võeti vastu Kihnu valla noorsootöö korralduse mudel 2020-2025,  milleg määrati noorsootöö üldised eesmärgid, prioriteetsed valdkonnad ja tegevuskava.

 

4H Suarõ Nuõrõd on Eesti 4H Kihnu klubi tutvustab ennast nii:

Võtame osa teiste poolt korraldatud laagritest, mis enamjaolt toimuvad mujal Pärnumaal, kuid tihti korraldame miskit ka ise, et noored saaksid ürituse korraldamise kogemust ja arendaksid oma meeskonnatööd. Tegutseme aastast 2016 ja selle aja jooksul oleme korraldanud laagreid ka teistele 4Hkatele, teinud talguid, võtnud kahel korral osa Kihnu kohvikute päevast ja muulgi ajal lõbusalt koos aega veetnud. Praegu on meie klubi nimekirjas üle 30 eri vanuses noore. Kuidas saada liikmeks? Ole vähemalt 7-aastane ja võta ühendust klubi juhendajaga (Laura Jõe). Täita tuleb ankeet ja maksta liitumistasu 3€. Edaspidi tuleb igal aastal tasuda ka aastamaks, mis on 2€. Laagrid on tavaliselt nii noortele kui ka nende vanematele taskukohased ja jäävad alla 10€. Selle sisse on arvestatud nii söögikorrad, tegevused kui ka tihtipeale auhinnad.

Info ja tegemised FB: Suarõ Nuõrõd, juhandaja Pärdi-Jaagu Laura.

 

Vanarahvamaja platsil ootavad mängijaid kovpalli-, võrkpalli- ja jalgpalliplats.

Discgolfi rada, punktide arvestamiseks laadige äpp "discgolfmetrix" - valige Kihnu rada. Saate vaadata tehtud tulemusi siit
Lauatennis, rahvamaja juures, reketid laua all kastis.
Male-kabe laud, rahvamaja juures, nupud asuvad lauatennise all kastis
Tennis, platsi ja reketite kasutamine kohalikele tasuta. INFO: rahvamaja@kihnu.ee
Jõusaal, al. 14.a,  Kihnu kooli õpilastele ja vilistlastele, kes õpivad gümnaasiumis või kutsekoolis tasuta. Teistele 3 eurot kord või 15 eur/kuu. INFO: rahvamaja@kihnu.ee
Raamatukogu, rahvamajas avatud T-N 11-16
Kihnu Reesuratas on mõnus marsruut avastada jalgsi või rattaga, QR koodidega saate lugeda infot objektide kohta, https://visitkihnu.ee/et/reesuratas
Põnevaid aktiivseid tegevusi ja teenuseid on meil saarel veelgi, vaadake Visit Kihnu lehelt
Ürituste kalendril hoidke silma peal siin: Kihnu vald

 

Kasulikud lingid

Noorteinfoportaal Teeviit pakub vahetut infot õppimise, töö, karjääri, suhete, tervise ja ühiskonna alaste teemade kohta. Lugeda saab noorte endi kogemuslugusid, leida kontaktid nõu ja abi saamiseks.

www.teeviit.ee

FB:Teeviit